Aby poznać jeszcze lepiej Hydraulikę siłowa musimy przyjrzeć się trochę bliżej napędom hydrokinetycznym które zaraz obok napędów hydrostatycznych stanowią siłę napędową przenoszącą ruch w hydraulice siłowej. A więc zaczynając od początku:
Sterownie może się odbywać na zasadzie zmiany natężenia przepływu czynnika tzw roboczego. Jednak może się to tez odbywać na innej zasadzie :chodzi o zmianę jego ciśnienia.
Przez całe lata wiele ścisłych umysłów głowiło się nad tym jak najtaniej i najefektowniej transportować ruch. Po wielu latach doszliśmy w końcu do konkluzji ,że najlepiej połowiczy układy hydrauliczne i pneumatyczne w tzw układy pneumohydrauliczne. W Pneumatyce przez oddziaływanie na obiekt sprężonym powietrzem które jest w tym wypadku medium i nośnikiem informacji. W Hydraulice są to ciecze.
Właśnie dzięki tym dwom dzianinom możemy z powodzeniem transportować energię zamienioną w ruch. W jaki jednak sposób i w ilu procentach powinniśmy wykorzystywać obydwie te dziedziny nie znalazłem do tej pory odpowiedzi i myślę ,że jest to sprawa indywidualna